-

bendix

Ekomaskirowka Berlina, czyli propaganda w służbie niemieckiej Energiewende [ANALIZA]

Pozwolę sobie przekleić na SN moim zdaniem ważny tekst z portalu defence24.pl.

 

Niemcy – największy globalny konsument węgla brunatnego, największy europejski emitent dwutlenku węgla, państwo ociągające się z dekarbonizacją i walczące z praktycznie bezemisyjną energetyką jądrową – zdołały przekonać świat, że są „zielone”. Udało się to głównie dzięki wyśmienitej propagandzie. Oto trzy przykłady jej działania, zaczerpnięte prosto z książki Jakuba Wiecha „Energiewende. Nowe niemieckie imperium”.

Niemiecka transformacja energetyczna – Energiewende – uchodzi za nowoczesną drogę do ratowania klimatu i „zielonych” przemian gospodarczych. Tak brzmi oficjalna wersja, budowana przez lata wysiłkiem kolejnych ekip sprawujących władzę w Berlinie. Jednakże dokładniejsza analiza Energiewende pokazuje, że jej wizerunek to w przeważającej mierze dzieło propagandy. Realny kształt niemieckiej transformacji znacząco odbiega bowiem od jej obiegowej opinii.

„Niemcy się dekarbonizują”

Wizja Niemiec jako kraju, który skutecznie odchodzi od węgla jest szczególnie szeroko rozpowszechniona przez propagandę Energiewende. Pewne jej odpryski widać nawet w wypowiedziach polskich polityków – kilka dni temu poseł Adam Szejnfeld wrzucił na swojego Twittera film, w którym zachwalał niemiecką transformację energetyczną opartą na źródłach odnawialnych, twierdząc jednocześnie, że Polska będzie wkrótce ostatnim krajem spalającym węgiel.

Na razie Polacy nie muszą obawiać się samotności, bo w procederze tym jeszcze przez długie lata będą im towarzyszyć Niemcy.

W grudniu ubiegłego roku światowe media obiegły zdjęcia z uroczystej ceremonii zakończenia wydobycia w ostatniej niemieckiej kopalni węgla kamiennego. Wydarzenie to zaowocowało szeregiem nagłówków (m.in. w polskiej edycji portalu Deutsche Welle) głoszących, że w RFN „końca dobiegła era węgla”. Takie stwierdzenie jest biegunowo odległe od prawdy – w Niemczech kończyło się jedynie wydobycie tego surowca, przemysł i energetyka przestawiały się na paliwo z importu. Dla środowiska decyzja o zamknięciu kopalń pozostała praktycznie bez znaczenia – węgiel kamienny będzie spalany w niemieckich piecach jeszcze długo.

Jak długo? Dobre pytanie. Choć tzw. komisja dekarbonizacyjna, która działała w RFN od czerwca 2018 do stycznia 2019 roku ustaliła, że Niemcy wyjdą z węgla najpóźniej za 19 lat, to jednak dane dotyczące zużycia tego surowca u zachodniego sąsiada Polski nie przystają do tych planów - sytuacja wygląda szczególnie nieciekawie w przypadku węgla brunatnego.

Wystarczy jeden rzut oka na wykresy dotyczące ilości wyprodukowanej w RFN energii elektrycznej, by zorientować się, że Niemcy wytwarzają z węgla brunatnego praktycznie tyle samo energii, ile wytwarzali w 1992 roku. Przez prawie 30 lat Berlin nie zrobił nic, by ograniczyć podaż energii z tego wysoce emisyjnego surowca, którego RFN jest największym światowym konsumentem. Nad Łabą spala się ok. trzy razy więcej tego paliwa niż w Polsce.

Co więcej, jak wynika z projektu niemieckiego planu na rzecz energii i klimatu (który powstał przed zakończeniem prac przez komisję dekarbonizacyjną), RFN zamierza spalać węgiel jeszcze co najmniej do 2050 roku. Z tego samego dokumentu wynika, że w Niemczech w roku 2040, a więc dwa lata po teoretycznym dekarbonizacyjnym deadlinie, z węgla będzie się generować więcej energii elektrycznej niż obecnie w Polsce.

Jednakże dzięki tworzeniu odpowiedniej otoczki medialnej, Niemcom udało się przekonać świat, że od węgla skutecznie odchodzą (albo może już odeszły). 

„Energiewende ma na celu ratowanie klimatu”

Ocalenie Ziemi od katastrofy klimatycznej to cel przyświecający wszystkim „zielonym” transformacjom energetycznym, zmierzającym m.in. do porzucenia wytwarzania energii z paliw kopalnych. Nie inaczej jest w przypadku Energiewende. Jednakże niemiecki model transformacji zakłada równoczesne odejście od energetyki jądrowej, która jest jedynym dużym, skalowalnym i praktycznie bezemisyjnym źródłem energii.

Postulaty polityki energetycznej Niemiec stoją w sprzeczności z ustaleniami Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu, który stwierdził w swym raporcie, że energetyka jądrowa jest potrzebna do zahamowania globalnych wzrostów średniej temperatury.

Tymczasem, Berlin chce nie tylko zamknąć własne jednostki jądrowe (ma to nastąpić już w 2022 roku), ale też przeciwdziałać finansowaniu budowy podobnych elektrowni z funduszy Unii Europejskiej (co zapisane jest w umowie koalicyjnej CDU/CSU-SPD).

Warto podkreślić, że pozbawiony energetyki jądrowej profil systemu elektroenergetycznego promowany przez RFN, złożony z odnawialnych źródeł energii wspieranych gazem, nie należy do najbezpieczniejszych. Przekonali się o tym sami Niemcy kilka tygodni temu - w czerwcu bieżącego roku niemiecki system elektroenergetyczny trzykrotnie otarł się o tzw. blackout, czyli rozległy, poważny zanik zasilania. Konieczne były ogromne ratunkowe importy energii zza granicy.

Innym zagrożeniem tworzonym przez niemiecki profil systemu jest generacja tzw. przepływów kołowych, które stwarzają niebezpieczeństwo dla krajów sąsiadujących, m.in. Polski.

Trzeba zauważyć, że na wspieranie źródeł odnawialnych Niemcy do 2022 roku wydadzą 680 miliardów euro (tak powiedział minister gospodarki RFN Peter Altmaier), wyciągniętych z kieszeni obywateli w postaci tzw. EEG Umlage, czyli specjalnej opłaty zawartej w niemieckich rachunkach za prąd dla odbiorców indywidualnych. Za tę kwotę Niemcy mogłyby wybudować dostatecznie dużo elektrowni jądrowych, by zasilać się w pełni czystą i bezpieczną energią.

Ale promowanie wychodzenia z atomu ma dla Berlina ukryty cel polityczny - wygaszanie bloków jądrowych w Europie (zwłaszcza w jej środkowej i wschodniej części) zwiększy popyt na gaz, którego Niemcy będą mieli pod dostatkiem dzięki dwóm gazociągom Nord Stream. RFN już teraz eksportuje rocznie ok. 30 mld metrów sześciennych błękitnego paliwa.

„Nord Stream 2 jest apolityczny potrzebny dla bezpieczeństwa energetycznego Europy”

Zapewnienia dotyczące apolityczności i niezbędności Nord Stream 2 dla bezpieczeństwa energetycznego Europy są notorycznie powtarzane przez Niemców i Rosjan. Nie mają one jednak pokrycia w faktach.

Dowodem na pozaekonomiczny sens budowy podbałtyckich gazociągów jest przede wszystkim to, że obecnie istniejąca lądowa infrastruktura przesyłowa jest wykorzystywana maksymalnie w 70%. Po co zatem inwestować potężne środki w nowe rury, które w dodatku trzeba kłaść na dnie morza, gdy istniejąca infrastruktura daje jeszcze możliwość zwiększenia przesyłu? polityczność Nord Stream 1 i Nord Stream 2 jest widoczna i bez analiz technicznych. Wystarczy spojrzeć na mapę, by dostrzec, jaką korzyść odnosi rosyjska polityka dzięki budowie tych połączeń. Chodzi mianowicie o ominięcie tradycyjnych krajów tranzytowych (przede wszystkim zaś: Ukrainy, z którą Rosja jest w stanie faktycznej wojny).

W tym momencie podkreślić należy, że Niemcy dopięły z Rosjanami deal na Nord Stream 2 pomimo wywołanej przez Rosję wojny na wschodzie Ukrainy, Anschlussu Krymu, zestrzelenia samolotu MH17, próby otrucia Skripala czy incydentu w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej – o ślepocie Berlina na te wydarzenia wspomnieli dobitnie ambasadorowie USA w swym liście do niemieckich władz.

Polityczną stronę projektu pokazuje też raport opublikowany przez bank inwestycyjny Sberbank CIB. W dokumencie tym przeczytać można, że kluczowe projekty gazowe, którymi Gazprom chce opleść Europę (Nord Stream 2 i Turkish Stream) zwrócą się dopiero na przestrzeni kilkudziesięciu lat, przecząc tym samym logice biznesowej. Oznacza to, że Rosja, angażując się w ten projekt, szuka innego rodzaju zysków. Chodzi oczywiście o korzyści polityczne, polegające m.in. na możliwości wywierania wpływu gospodarczego na kraje uzależniające się od dostaw błękitnego paliwa realizowanych przez Niemcy.

Co więcej, uruchomienie gazociągu Nord Stream 2 sprawi, że Rosja, która już teraz jest największym dostawcą gazu do Unii Europejskiej, jeszcze bardziej umocni swoją dominację na tym polu, umożliwiając tworzenie lub kontynuowanie lokalnych monopoli. Stoi to w sprzeczności z postulatami polityki energetycznej UE, które zakładają m.in. dywersyfikację dostaw surowców energetycznych.

Dlaczego zatem Berlin tak ochoczo wspiera Rosję w realizacji projektu drugiego podbałtyckiego połączenia? Wynika to z niemieckiej chęci zbudowania własnej pozycji gospodarczej i politycznej dzięki sile rosyjskich surowców. Centrale położenie RFN na europejskiej mapie predestynuje ten kraj do roli centralnego hubu dystrybucyjnego. Pozycja ta jest wzmocniona dzięki dobrze rozwiniętej niemieckiej infrastrukturze przesyłowej, czyli przede wszystkim sprawnymi interkonektorami. To wszystko sprawia, że Niemcy są w stanie zaprzęgnąć rosyjski gaz do budowy własnej pozycji politycznej i gospodarczej – surowiec ten trafia do nich bowiem bez żadnych pośredników i w ogromnych ilościach. W dodatku, dobre relacje z Rosją sprawiają, że Berlin płaci za błękitne paliwo bardzo atrakcyjną cenę (niższą niż m.in. Polska, która jest przecież geograficznie bliższa Rosji). RFN trzyma zatem rękę na kurkach z gazem, ma wpływ na jego ceny, może na nim zarabiać.

Biorąc powyższe pod uwagę, widać wyraźnie, że Energiewende nie jest proekologiczną transformacją energetyczną, a jedynie pomalowanym zieloną farbą kompleksowym planem budowy nowych politycznych i gospodarczych wpływów Berlina w Europie.

Powyższy artykuł został napisany w oparciu o fragmenty książki Jakuba Wiecha „Energiewende. Nowe niemieckie imperium”. Książka dostępna jest w przedsprzedaży w sklepie internetowym Defence24.

Źródło: https://www.energetyka24.com/ekomaskirowka-berlina-czyli-propaganda-w-sluzbie-niemieckiej-energiewende-analizatagi: energiewende defence24 dekarbonizacja propaganda 

bendix
21 września 2019 05:59
95     2465    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Draniu @bendix
21 września 2019 08:51

Z tego wynika ,ze projekt LGBT  juz sie zwija albo zakulisowo bedzie udoskonalany i w przyszlosci  wypali z dwurury razem z ekoterroryzmem.. Patrząc na te nawiedzone nastolatki i nie tylko, z jakim zaangazowaniem wypowiadają się i przekonaniem ,że czeka nas katastrofa ekologiczna ,media ,które im fturują , można dojść do wniosków ,ze szykuje się kolejne narzędzie nacisku na ludzi aby wyciągać pieniądze za tzw instalowanie nowych technologii związanych z oszczędzanie energii , no i dzieleniem społeczeństw nie tylko w Europie..

Ostatnio zauważyłem ciekawą informację dotyczącą Brazylii , w tym roku podobno ustawicznie płonęły lasy Amazonii .. Zewnętrzne państwa chciały wesprzeć finansowo Brazylię i dziwna sprawa rząd brazylijski odmówił tzw." pomocy" , twierdząc ,ze sami uporaja sie z tymi pożarami..Media światowe wmawialy ,ze to sa podpalenia ,natomiast specjaliści od tych lasów twierdzili,ze trudno jest podpalić taki las w ktorym jest duża wilgotność i trzeba nieźle sie natrudzic,żeby rozbuchac ogień.. 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @bendix
21 września 2019 09:02

też to czytałem...cholerna prawda poza jednym "drobnym" faktem energetyka jądrowa jest ekologiczna i czysta jak diabli... przykład Fukushimy albo Czarnobyla... a i u nas...zważywszy na kwiatki jakie wychodzą w oczyszczalni Czajka... CHWAŁA BOGU, że pełooo z donkiem nie zbudowali elektrowni jądrowej ale by była jasność... :-)

zaloguj się by móc komentować

kotlet @bendix
21 września 2019 09:04

Cyt:/Jakub Wiech (ur. w Kielcach) – polski dziennikarz gospodarczy, eseista, poeta. Redaktor portalu Defence24.pl. //

Kiedy ten poeta się urodził?

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @bendix
21 września 2019 09:06

Ekologiczny Berlin.

Jak Czesi wybrali do rozładunku antracyty z Mozmbiku - Gdańsk a nie Hamburg to ich statek zablokowali niemiecy ekoterroryści z Greenpeace

Starty  portu to przeszlo 400 tys. a wizerunkowe i już wiemy dlaczego straż graniczna się nie certoliła  i z bronią wkroczyła a   Urząd Morki w Szczecinie nie pozwolił na przybycie statku ekoterorystów dla naprawy i  zaprowiantowanie. Kto bronił ekoterorystow w kraju i wtłacza rok 2030 jako wolny od węgla  stronictwo pruskie.

Co do Nord Stream - to najważniejszy ostatnio przekaz że  Trump nie pojechał do Danii by o  nim rozmawiać [cyrk z Grendlandią po częśći przykrywa to ] może duńczycy wystawili realną cenę za blokadę Nord Stream 2 a Łukaszenko czytając sytuację nie przyjechał do Warszawy.

Ekologia jest funkcją polityki. 

PS. Warszawa w ramach Czajki nie dział sortownia śmieci o dłuzszego czas  a wszystkie leming cieszą się i segragują  odpady które i tak centralnie  się miesza. 

Jest ekologicznie jest i dba o ekologie stronictwo pruskie dba [a jak nie dba to się to zamilczy]. Potrzeba uderzyć w ośrodek rządowy to zawsze są gotowe do zaciągu na bęben pruskiego werbownika najemne kupy swawolne ekologów.

zaloguj się by móc komentować

kotlet @bendix
21 września 2019 09:06

Trump już po spotkaniu z Putinem w wywiadzie dla Fox News zadekretował:

"Niemcy mają prawo uczestniczyć w Nord Stream 2".

https://sputniknews.com/europe/201807171066421792-nord-stream-2-germany-trump/

Tak manifestuje się w praktyce żydowski Pax Russo - Americana.
USrael finansuje kgbistę Putina, który jednocześnie kontroluje energetykę USraelskich Niemiec. Tak było już w okresie "zimnej wojny".
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
//Nils Schmid, a foreign policy spokesman for the Social Democrats, the junior coalition partners to Merkel's conservatives, told DW that Germany had always been too dependent on Russian gas. "However, even during the Cold War we imported gas from the Soviet Union," said.//
Nawet podczas tzw zimnej wojny gaz był importowany przez Niemcy z ZSRR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie można zapominać, że, USrael sprawuje totalną kontrolę nad niemieckimi agencjami wywiadowczymi, polityką zagraniczną i obronną, relacjami z Izraelem i wysyłaniem 'niemieckiego' wojska, aby wspierać amerykańską okupację Afganistanu.

Ponad 37 aktywnych amerykańskich baz i instalacji znajduje się w północnych Niemczech i Bawarii. Około 35 000 żołnierzy amerykańskich pozostało w Niemczech, w porównaniu z "zimnowojenną" liczbą ponad 300 000 żołnierzy. Niemieckie bazy lotnicze stanowią trzon amerykańskiej kontroli nad Europą Wschodnią i Bliskim Wschodem.

USrael składuje broń jądrową w Niemczech.

USrael zdominował środki masowego przekazu w Niemczech od czasu II wojny światowej.

Wywiad decyduje o nominacji redaktorów naczelnych i publicystów. Niemieccy urzędnicy i politycy na wszystkich szczeblach rozumieją co jest nakazane i zakazane, unikając działań, które mogłyby zirytować Waszyngton.
USraelski wpływ na Niemcy jest tak wszechogarniający, że kiedy ujawniono, że amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego podsłuchuje telefon komórkowy Angeli Merkel, reakcja niemieckiego rządu na to upokorzenie była... jakby jej nie było.

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @Nieobyty 21 września 2019 09:06
21 września 2019 09:16

Dlatego wysypuje śmieci i mam to gdzieś.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Nieobyty 21 września 2019 09:06
21 września 2019 09:21

Jak słyszę ekologia to rozumiem gówno. Ja jestem ekologiczny - np. nie wylewam oleju silnikowego do ścieków i do ziemii na działce. Nie wywalam niczego w lesie. Reszta to szwindel.

Ekologia w Polsce działa w jednym! przypadku. Recykling aluminium z puszek po napojach bo biedni ludzie je zbierają :-(

Zawsze im je wynoszę oddzielnie zapakowane i stawiam w widocznym miejscu.

Na kilogram wchodzi około 70 puszek. Kilogram kosztuje ~3 złote.

 

zaloguj się by móc komentować

Greenwatcher @bendix
21 września 2019 09:27

Bardzo dziękuję. Syntetyczny tekst o rzeczach o których wiadomo lub których się domyślaliśmy. Niby nic nowego, ale zestawione potwierdzają sprawnie działającą machinę. Można popaść w przygnębienie, gdy spojrzy się na inne pola propagandy np. historię, naukę, kulturę, a nawet demografię. Niemcy kolejny raz się hipnotyzują.

Drenują nasze zasoby i spowalniają rozwój, wprost oraz przez UE, czym opłacają Rosji za gaz. Na wschód płynie kapitał, podporządkowujący rosyjską strefę wpływów, na zachód zaś surowiec utrzymujący w ryzach niemieckie kolonie. A my i nie tylko my w tym kondominium.

W tym miesiącu szlag trafił wieloletnie (a sygnalizowane od dekad) przygotowania do kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Gubin-Brody. Opracowany jeszcze za rządów PO raport oddziaływania na środowisko oraz sposób zagospodarowania surowca były tak pomyślane i wykonane, że już na starcie było wiadomo, że to wszystko jest dęte. Dość powiedzieć, że miała to być kopalnia bez elektrowni. Jak sobie przypomnę, że Braun i Nikt lokowali tam przyszłe schrony przeciwatomowe dla obywateli państwa leżącego w Palestynie – czy jak to tam lubią, to nawet nie chce mi się szydzić.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Greenwatcher 21 września 2019 09:27
21 września 2019 09:37

Nowe Rapallo.

Dziękuję za zwrócenie uwagi na ten tekst. Jakoś przeleciał bez komentarzy. Dlatego postanowiłem go odnaleźć i wkleić.

Wydawał mi się ważny.

zaloguj się by móc komentować

bendix @gorylisko 21 września 2019 09:02
21 września 2019 09:41

Szacunek że małpiszon to czytał i zauważył wcześniej :-)

zaloguj się by móc komentować

bendix @Nieobyty 21 września 2019 09:06
21 września 2019 09:53

Słyszę "zielone" widzę czerwwone.

Zielony to taki niedojrzały czerwony.

zaloguj się by móc komentować

valser @bendix
21 września 2019 09:53

Nauka doktora Josefa nie poszla w las (ekologiczny) jak widac.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @bendix 21 września 2019 09:53
21 września 2019 10:06

A PAD z małżonką chodzi po lesie i zbiera papierki.. :) Czego to się nie zrobi dla kampanii wyborczej.. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 21 września 2019 09:53
21 września 2019 10:08

Dokładnie. Ale Eisenstein był lepszy.

zaloguj się by móc komentować


bendix @valser 21 września 2019 09:53
21 września 2019 10:15

Żeby oszczędzić czas to będzie tu:

https://youtu.be/fmTra6J7RIY?t=44

chodzi o te schody i wózek dziecięcy

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @bendix 21 września 2019 09:53
21 września 2019 10:18

Nie wiem komu dziękowac za celebrytów wsród ekologów.

Kinia Rusin [ z uwagi na odpowiedzialność  procesową nie użyje wielu określeń o nie obrażam a wychwalam tą bojowniczkę o lepszy świat] - jest dla mnie ikoną  ekolgów.

Walczy z wykorzystywanie zwierząt [u niej gepard sam podszedł do zdjęcia wyczuł jej emaptię] walczy z wycinkom drzew - jej meble są pozyskane  z drzew z poszanowaniem bioróznorodności i poadzeniem nowych drzewk. Jej buty są ze skór zwierząt chowany na szczęsliwych fermach.

Piesiuniek nie był wzięty z schroniska ale z jest z rodowdem z uznanej  hodowli  - Kinia dba o niego i niweluję traumę pieska że jest  z psiej arystokracji a nie kundlem - to też trzeba docenić.

Nawet ten potężny i paliwozerny  suv Kini to je protest przecikwo braku rozwoju komunikacji masowej i napedu elektrycznego - on tym suvem blokuje miejsca dla innych użytkowników dróg. 

Lubię Kinię bo jest najlepszą w promocji ekologi, reszta ekologów to popierdółka a nie ekolodzy. 

zaloguj się by móc komentować

S80 @bendix
21 września 2019 10:21

Dzięki. I ciekawe, że pobudził Pan Kotleta, bardzo znaczące, maseczka spadła mu już zupełnie.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Nieobyty 21 września 2019 10:18
21 września 2019 10:23

Do tego torebka z krokodiła. Cóż mam Ci powiedzieć?

zaloguj się by móc komentować

bendix @S80 21 września 2019 10:21
21 września 2019 10:23

Kotlety jadam, zwłaszcza schabowe. Są pyszne.

zaloguj się by móc komentować

bendix @S80 21 września 2019 10:21
21 września 2019 10:24

Proszę pisać na "ty" :-)

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @bendix 21 września 2019 09:41
21 września 2019 10:34

wzajemnie...ja qrka wodna wojuję z laptopem bo przesiadam się na nowszy... i gdzies moje wspominki szppitalne wcięło... chyba na starym są tak to już bywa jak na trzy maszyny robisz...za dni parę powinno wszystko wrócić do normy......ale w przerwach warto poczytać co we świecie...a tu jak zwykle zielone kombinują jakby tu nam dobrze zrobić... czasem trzeba kija i zdrowo przyp...

pzdr

zaloguj się by móc komentować

bendix @gorylisko 21 września 2019 10:34
21 września 2019 10:39

Zwłaszcza że to z 7 czerwca.

pzdr w połowie uczłowieczonego małpiszona.

Podpisano:

Atomek

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @bendix
21 września 2019 10:40

hmmm pan kotlet chyba siem zdenerwował i poszedł na całego... pewnie niema sterylnej suni którą jakiś piesio reakcjonista  mógłby ją zgwałcić obsikujac mu buty...czas ucieka on się stara jak może a tutaj  mało kto traktuje go serio...wreszcie poszedł po bandzie pisząć o USraelu w nadzieji, że ktoś spojrzy nań nienawistnie i obrzuci wafelkami ze swastyki jak tego pastowanego murzyna... ciekawe czy po 13-ym zniknie ?

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @bendix 21 września 2019 10:39
21 września 2019 10:42

jest pan nazybyt łaskawy... w połowie...nie śmiem nawet marzyć o połowie człowieczeństwa... może kiedyś...gdyby nas lepiej i piękniej kuszono...

zaloguj się by móc komentować

bendix @gorylisko 21 września 2019 10:40
21 września 2019 10:44

Z harcerskim pozdrowieniem

Atom

:-)

ps. robimy zakłady o przekonanie co będzie po 13-tym?

zaloguj się by móc komentować

bendix @gorylisko 21 września 2019 10:42
21 września 2019 10:51

Pozdrowienia z Trapezfiku.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @bendix
21 września 2019 11:27

Wrzucę kawalek mojej notki z 2014 r. z S24 na temat fundacji ekologicznych :

"...Fundacja Heinricha Bölla Oddział w Warszawie agenda niemieckiej Partii Zielonych pomaga (jakoś) nie tylko panu Liebhartowi. Liczba tych beneficjentów, choć nie różnorodność tematyczna, zapiera dech w piersiach. A niemiecka Partia Zielonych ma zainstalowaną w Warszawie jeszcze jedną fundację: im. Róży Luksemburg, która „opiekuje się” dwudziestoma trzema innymi polskimi fundacjami – organizacjami pozarządowymi.

Są wśród nich: fundacja Zielony Instytut, w którego władzach są m.in. Dariusz Szwed jeden z liderów Partii Zielonych w Polsce oraz Robert Biedroń (serio) i Anna Grodzka (serio) i dla przykładu panna/pani Liliana Religa "studentka Gender Mainstreaming w Instytucie Badań Literackich PAN" w innym wcieleniu etatowa pracownica pana Artura Liebharta od pijaru. Młode to dziewczę poza odbieraniem telefonów dla pana prezesa Wolfganga Templina, zajmuje się , cytuję: ”fallocentryzmem i antropologią jedzenia”.

Inne jednostki to: Koalicja Klimatyczna - ciało koordynujące KOLEJNE 23 podmioty "ekologiczne" (w tym m.in Fundacja Ekologiczna Arka,Klub Gaja, oraz Polskie Kluby Ekologiczne - Górnośląski , Dolnośląski, Wschodniopomorski (czyli: Schlesien Dolny i Górny oraz Ost Preussen), Eko-Unia w Breslau, Instytut Energetyki Odnawialnej( ekspertyzy dla polskiego rządu nt. m.in. turbin wiatrowych Siemensa)i Instytut na Rzecz Ekorozwoju. (...)

"...Druga fundacja zainstalowana przez niemiecką Partię Zielonych w Polsce jest chyba jeszcze efektywniejsza , zwłaszcza politycznie. „Obsługuje” 23 beneficjentów, a wśród nich :Centrum Edukacji Obywatelskiej - "instytucja edukacyjna" "wprowadza do szkół programy" (czyli wiadomo, kto m.in. popycha "gender"), Demokratyczna Unia Kobiet (marksistki feministki),Federacja na rzecz Planowania Kobiet i Planowania Rodziny "Federa” ( "aborcja koniecznie w Polsce"), Forum Dialogu Publicznego- nazwa neutralna ale cała działalność wyłącznie na terenie "Prus Wschodnich"- Olsztyn , Kętrzyn i okolice czyli Kaliningrad, Kaszubi i z „ekologii”- „obszary leśne”, Fundacja Archiwum Dokumentacji Historycznej PRL (pewnie usiłują zobaczyć, jakie kwity na temat zbrodni niemieckich można wyrwać z polskich urzędów),Fundacja Przestrzenie Dialogu - dialog, a jakże dialog - tu obrabiają Wybrzeże od Gdańska do Międzyzdrojów (Pommern) przy okazji lobbując za Siemensem i jego turbinami wiatrowymi (zielona energia),

https://www.salon24.pl/u/bobry7/558453,masturbacja-warzywem-czyli-misja-fundacji-b-lla-w-polsce

zaloguj się by móc komentować

valser @bendix 21 września 2019 10:08
21 września 2019 11:41

Byl pierwszy, a Jozik stawial Сергея Михайловича za wzor niemieckim kinematografom. Jest to o tyle dziwne, ze Сергей byl eskimosem. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix
21 września 2019 11:44

"fundację: im. Róży Luksemburg"

Aż się chce użyć słowa na k.... i libknehta.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 21 września 2019 11:41
21 września 2019 11:45

Ale wózek nas przekonuje. Prawda? :-(

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 21 września 2019 11:41
21 września 2019 11:47

Józio to frajerzyna był...

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix
21 września 2019 11:53

Zeszliśmy z tematu.

A prawda jest taka że jak powieje w germany to cała ich nadwyżka energii leci przez nasze i czeskie sieci do Austrii do ich elektrowni szczytowo-pompowych i mamy problem. Coś słyszałem że instalujemy na konektorach granicznych przeuwniki fazowe żeby to ukrócić. Nie wiem jakie jest zaawansowanie tego.

Tak działa system elektroenergetyczny. Energia zawsze płynie tam gdzie ma najłatwiej.

Może Boson się wypowie w temacie?

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @bendix 21 września 2019 10:23
21 września 2019 12:15

No nie wiem - Kinia jest ekologiczną święta i zawsze daje natchnienie [czasami też i własne ekologiczne  kosmetyk te akurta trzeba  kupić z ofertą diety ekologiczna pudełkowa jeszcze  się wstrzymuję bo ta wstrętna Rozenek musi sie wyłoży i Baron z tymi nadpleśniałym warzywami z jego farmy ekologicznej].  

A z tą torebką to nie tak - mama krokodiłka jest mięsożerna z uwagia na CO2  oddła zycie by Kinia nosza torebkę z jej skóry pokazywała wszem i wobec jak ważna jest dla niej niska emisję CO2. 

Kinię ja lubię bo je twarz nieskalana  - głębszą myślą i namysłem  daje nadzieja na rozwó jzachowan proekologicznych.

Z odpowiedzilności procesowej zaznaczma Pani Kinga Rusin jest osobą tak inteligentną i intelektualnie  wielką że nawet krótki bez namysłu i rozwagi rzucony bon mott wprosta powala tytaniczną głebią przemyślenia stąd nie musi być przy tym być angażowan mimika twarzy.

Choć mam i drugą kandydatkę na tytan ekoligicznego frontu. 

Deputowna Spurek

I jej wywiada https://fakty.interia.pl/raporty/raport-polityka-spojnosci-ue/artykuly/news-sylwia-spurek-teraz-wrogiem-publicznym-numer-jeden-w-polsce-,nId,3210185

..

- Ja już na sejmowej komisji ds. UE pytałam Janusza Wojciechowskiego o jego stanowiska wobec spraw, które dla mnie są też kluczowe. Chodziło dobrostan zwierząt, o kwestie norm jakości zapachowej powietrza i tak zwane uciążliwości zapachowe...

To jest poważna kwestia - jedn rolnik dostła mandat bo u seiba na wsi rozrzucił na polu obornik i naruszyło jakość zapachową powietrza i mieszkańcy wioski którzy przeniesli do niej z miasta podali go na policję. 

W każdej oborze powni być chromatograf gazowy do weryfikacji  zachowania normy jakości powietrza.

I bolej na tym że weganką Spurek może w stołówce w Brukseli  nabyć tylko frytki z keczupem jak potrawę wegańską.  To jest nas wązny wkłąd w proekologiczną Unię nowe menu w barze dla eurodeputowanych.

PS.  Może tak faktycznie ma być że te ekologiczne święte to i tak nic woec tego co nam zaserwują ekolodzy "made in Berlin".   

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @bendix 21 września 2019 11:53
21 września 2019 12:23

Slyszałem o tym parę lat temu, oni na przsyłaja nadwyże mocy jak wiatry silniej powieją i my im jeszcze ponoć  za to płacimy w ramach wzajemnych rozliczeń.

zaloguj się by móc komentować

valser @bendix 21 września 2019 11:45
21 września 2019 12:23

mnie niestety nic w zadnym fabularnym filmie nie przekonuje. Ja mam takie natrectwo, ze jak widze twarz w grymasie i lejaca sie krew z czola to zadaje sobie pytanie jakiego soku uzyli w tej inscenizacji?

Nie ogladam zadnych filmow oprocz wywiadow i filmow dokumentalnych, ale to tez nie jest "tasma jak leci". Duzo stosunkowo dostawalem ciekawych materialow przez Facebooka, ale od dwoch miesiecy jestem wypisany wiec jeszcze mniej ogladam.

W zasadzie to ogladam filmy szkoleniowe z treningu i meczy, wyklady. I to wszystko. Wystarczy pare miesiecy odciecia od media-show biznesu i te holiudzko-mosfilmowe produkcje zaczynaja wygladac jak spreparowana kupa. Ta z wozkiem to jest kupa po buraczkach.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Nieobyty 21 września 2019 12:15
21 września 2019 12:49

Tego co napisałeś już nie trzeba komentować :-)

"bo je twarz nieskalana  - głębszą myślą"

:-))))))))

Ta druga to nawet nie wiem kto to jest.

zaloguj się by móc komentować

kotlet @pink-panther 21 września 2019 11:27
21 września 2019 13:19

Nigdy Panią nie dziwiło skąd tyle nowego, zielonego, różowego i innego komunizmu w Niemczech podczas gdy funkcjonują tam bazy nuklearne USA?

Może pani napisze notkę o tym żydowskim stowarzyszeniu bo bez niego Pani informacje są tak naprawdę pozbawione wartościowej treści.

//Atlantik-Brücke jest wiodącym prywatnym stowarzyszeniem non-profit promującym niemiecko-amerykańskie porozumienie i Atlantyzm.


https://en.wikipedia.org/wiki/Atlantik-Br%C3%BCcke#Young_Leaders

Stowarzyszenie organizuje konferencje, seminaria i kolokwia tylko na zaproszenia. Poprzez różne programy dla „młodych liderów”, wojskowych, dziennikarzy i studentów, Atlantik-Brücke wspiera sieci społecznościowe wśród obecnych i przyszłych liderów biznesu i spraw światowych. Atlantik-Brücke przyznaje także nagrody na cześć Vernona A. Waltersa i Erica M. Warburga.

Żyd Eric M. Warburg (założyciel firmy znanej obecnie jako Warburg Pincus) był jednym z założycieli Atlantik-Brücke, wraz z legendarnym redaktorem Marion Gräfin Dönhoff, kanclerzem Niemiec [żydem po ojcu*] Helmutem Schmidtem i innymi wiodącymi obywatelami Hamburga.  Żydowska Rada Stosunków Zagranicznych (CFR) wpadła na pomysł założenia Atlantik-Brücke; Eric M. Warburg był przyjacielem i konsultantem Johna J. McCloya, przewodniczącego Rady Stosunków Zagranicznych i prezesa Banku Światowego. Atlantik-Brücke jest niemieckim odpowiednikiem amerykańskiej Rady Amerykańskiej ds. Niemiec z siedzibą w USA (członkami są dyplomaci z USA Richard Holbrooke i Henry Kissinger).

Atlantik-Brücke Young Leaders

Dwie konferencje w roku otrzymują ponad 500 zgłoszeń z których 120 młodych liderów wybieranych jest za pomocą komitetu sterującego złożonego z liderów politycznych, biznesowych i akademickich. Sześćdziesięciu młodych liderów wybiera się na konferencję niemiecko-amerykańską (30 Amerykanów i 30 Niemców), a sześćdziesięciu wybiera się na Konferencję Europejską.Trwa to już od ponad czterdzestu lat.

Program dla młodych liderów zainicjowany przez Atlantik-Brücke reprezentuje najstarszy i największy program poświęcony identyfikowaniu i pielęgnowaniu relacji między przyszłymi opiekunami partnerstwa transatlantyckiego. Od czasu pierwszej Konferencji Młodych Liderów w 1973 r. Ponad 1500 Europejczyków i Amerykanów uczestniczyło w jednej z trzydziestu dwóch niemiecko-amerykańskich Konferencji Młodych Liderów lub dziesięciu Europejskich Konferencjach Młodych Liderów. Absolwenci tych prestiżowych spotkań pozostają w kontakcie nieformalnym i za pośrednictwem regionalnych grup dyskusyjnych i odbywających się co dwa lata konferencji absolwentów, które odbyły się pod patronatem Atlantik-Brücke. 1 stycznia 2011 r. Atlantik-Brücke założył niezależną organizację „Atlantik Forum e.V. - Absolwenci młodych liderów Atlantik-Brücke”, aby skuteczniej ułatwiać i zarządzać wszystkimi tymi działaniami.

Wybitni absolwenci
    Christian Wulff, były prezydent Niemiec Federalnych
    Thomas de Maizière, były federalny minister spraw wewnętrznych
    Karl-Theodor zu Guttenberg, były federalny minister obrony
    Michael Otto, Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Otto
    Jürgen Großmann, prezes zarządu RWE
    Thomas Enders, prezes i dyrektor generalny Airbus Industries
    Paul-Bernhard Kallen, prezes zarządu Hubert Burda Media Holding
    Hans-Gert Pöttering, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego
    Charles Schumer, starszy senator USA z Nowego Jorku
    Cem Özdemir, przewodniczący Alliance 90 / Zieloni
    Edelgard Bulmahn Poseł do Parlamentu; Były federalny minister edukacji i badań naukowych
    Michael Vassiliadis, Prezes Zarządu IG BCE - Przemysł Górniczy, Chemiczny i Energetyczny
    Wolfgang Ischinger, były ambasador Niemiec w Stanach Zjednoczonych
    Richard Burt, były ambasador Stanów Zjednoczonych w Niemczech
    Silvana Koch-Mehrin, wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego
    Craig Kennedy, prezes niemieckiego funduszu Marshalla w USA
    Kai Diekmann, redaktor naczelny BILD Zeitung
    Katja Gloger, redaktor naczelna magazynu STERN
    Joshua Bolten, były szef sztabu Białego Domu, prezydent George W. Bush

Poniżej znajduje się wyciąg z listy członków Atlantik Brücke e.V. [1] [2] [3]


     Philip D. Murphy, były ambasador Stanów Zjednoczonych w Niemczech
     Henry Kissinger, były sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych Ameryki
     Josef Ackermann, były dyrektor generalny Deutsche Bank, Niemcy
     Karl-Theodor zu Guttenberg, były sekretarz obrony Niemiec
     Helmut Kohl, były kanclerz Niemiec
     Helmut Schmidt, były kanclerz Niemiec
     Rupert Stadler, były prezes Audi AG
     Torsten Oltmanns, globalny dyrektor marketingu w Roland Berger Strategy Consultants
     Joachim Gauck, były prezydent Niemiec
     Angela Merkel, kanclerz Niemiec//


[*] Schmidt's father was born the biological son of a German Jewish banker, Ludwig Gumpel, and a Christian waitress, Friederike Wenzel,[4] and then covertly adopted, although this was kept a family secret for many years.[5][6]

 

zaloguj się by móc komentować

Greenwatcher @pink-panther 21 września 2019 11:27
21 września 2019 13:29

Chciałbym zobaczyć taką polską sieć i tak skutecznie pracującą na rzecz interesu Polski – nie tam zaraz w Niemczech, ale na początek w Polsce.

zaloguj się by móc komentowaćbendix @boson 21 września 2019 13:33
21 września 2019 13:51

Wypowiedz się proszę na temat "energiewende" jako naukowiec a zwłaszcza fizyk.

zaloguj się by móc komentować

boson @bendix 21 września 2019 13:51
21 września 2019 14:06

co ma do tego fizyka?

w ich przypadku, całe to ich szaleństwo OZE ma źrodło w odrzuceniu przez nich energii jądrowej, do czego myślę zostali przymuszeni

zaloguj się by móc komentować

boson @bendix 21 września 2019 13:51
21 września 2019 14:15

a jeśli chodzi o fizykę to mój kolega w pracy jest jednym z liderów rozwoju "czystego" pardonez-le-mot jądra: en.wikipedia.org/wiki/MYRRHA 

zaloguj się by móc komentować

bendix @boson 21 września 2019 14:06
21 września 2019 14:20

Fizyka ma to do tego że w/g zasad termodynamiki nie da się zamienić całego ciepła w pracę (prąd) i nie istnieje perpetummobile.

Szaleństwo OZE polega na tym że koszt wytworzenia instalacji do OZE przekracza zyski z tego OZE.

Energia jądrowa też jest droga bo trzeba kiedyś zrekultywować takie przedsiębiorstwa i gdzieś składować wyjątkowo toksyczne odpady. Te koszty są nieprzewidywalne w momencie budowy.

Zastanawiałeś się kiedyś nad tematem co by było gdyby ludzkość opanowała fuzję jądrową?

Można sobie wyobrazić że jedna elektrownia termojądrowa zasilała by cały kontynent.

A co z chłodzeniem? Sprawność przetwarzania ciepła w pracę wynosi około 40%. Nawet gdybyś to zlokalizował na jakiejś wyspie to podgrzał byś morze i efekty byłyby nieprzewidywalne.

Proszę o naukowy komentarz

zaloguj się by móc komentować

boson @bendix 21 września 2019 14:20
21 września 2019 14:23

nie zajmuję się science-fiction

zaloguj się by móc komentować

bendix @boson 21 września 2019 14:15
21 września 2019 14:27

Piszę z telefonu. Miało być "nie istnieje perpetum mobile 2 rodzaju"

Czyli jak dokładnie wiesz nie da się zamienić całego ciepła w pracę.

W warunkach ziemskich oznacza to że 60% ciepła wywalasz w atmosfere.

zaloguj się by móc komentować

bendix @boson 21 września 2019 14:23
21 września 2019 14:31

Udzieliłeś odpowiedzi wymijającej.

Jaką masz wizję uzyskiwania przez ziemian energii w przyszłości?

Wydawało mi się że naukowcy o tym teoretycznie myślą. Bo ja myślę a jestem tylko zwykłym inżynierkiem...

zaloguj się by móc komentować

bendix @boson 21 września 2019 14:23
21 września 2019 14:33

" nie zajmuję się science-fiction "

A tak zapytam. To czym się zajmujesz? Bo mi się wydawało że naukowcy zajmują się czymś czego jeszcze nie wynaleziono?

MaSaKra

zaloguj się by móc komentować


bendix @boson 21 września 2019 14:38
21 września 2019 14:42

Życzę z całego serca powodzenia.

Ale odnieś się do tematu jaka jest przyszłość w produkcji energii na Ziemii.

Jakieś wizje pewnie masz?

Z biogazu/ropy/węgla/atomu/etc ?

Od naukowców spodziewam się jakiejś wizji przyszłości.

zaloguj się by móc komentować

boson @bendix 21 września 2019 14:42
21 września 2019 14:44

Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy.

zaloguj się by móc komentować

bendix @boson 21 września 2019 14:44
21 września 2019 15:01

Czyli bierzesz kaskę za nierobienie nic.

Jakie to oczywiste.

(bo mi się wydawało że naukowcy się będą troszczyć o mnie i o moje dzieci)

ENDE

zaloguj się by móc komentować

boson @bendix 21 września 2019 15:01
21 września 2019 15:22

bezczelność twoja, coryllusa i wam podobym w zajmowaniu się moją kieszenią nie zna granic zaiste

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @bendix 21 września 2019 15:01
21 września 2019 15:41

A co mają do tego naukowcy? To decyzje polityczne i ekonomiczne. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @Grzeralts 21 września 2019 15:41
21 września 2019 17:22

Szkoda słów. Popatrz powyżej swojego komentarza.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Grzeralts 21 września 2019 15:41
21 września 2019 17:29

Naukowcy mają to do tego Grzeralts że np. wymyślili radio. Chociaż Marconi im to ukradł. Konkretnie Tesli i innym.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @boson 21 września 2019 14:23
21 września 2019 17:30

Oszołom na tapecie

zaloguj się by móc komentować

qwerty @bendix 21 września 2019 14:33
21 września 2019 17:33

O wpływie niwielkiej propagacji małego błędu na diagonali dużych układów równań na jakość rozwiązania o ile istnieje przy zróżnicowanych warunkach dodatkowych

zaloguj się by móc komentować

qwerty @bendix 21 września 2019 14:31
21 września 2019 17:34

Energię kupuję się od Marsjan a płatności rojeniami

zaloguj się by móc komentować

bendix @qwerty 21 września 2019 17:34
21 września 2019 17:46

Trącisz Waść sektą :-(

zaloguj się by móc komentować

bendix @boson 21 września 2019 15:22
21 września 2019 17:51

Czy ja coś o gospodarzu w dyskusji wspomniałem? Dlaczego Coryllusa obrażasz? Z etyką u Ciebie słabo.

hint -> Buka u lekarza

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix
21 września 2019 18:05

Oczekiwałem rzeczowej, technicznej wymiany myśli :-(

 

zaloguj się by móc komentować

valser @bendix 21 września 2019 15:01
21 września 2019 18:12

O! Boson mnie odblokowal! Dziekuje.

Bendix? Tutaj tez przyszedles pospamowac?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @bendix 21 września 2019 17:29
21 września 2019 18:21

Naukowcy wymyślili jeszcze dużo innych rzeczy. Naukowcy nie są ani od wdrożeń swoich odkryć, ani tym bardziej, ratowania świata. Najwyżej w filmach. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @Grzeralts 21 września 2019 18:21
21 września 2019 18:23

Tym niemniej są od prowadzenia badań z których coś wynika w dla świata.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Grzeralts 21 września 2019 18:21
21 września 2019 18:26

Wdrożeniami zajmują się już inni. Tak było z radiem i Marconim. Inni wymyślili, on opatentował. Taki lajf.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 21 września 2019 18:12
21 września 2019 18:38

"Bendix? Tutaj tez przyszedles pospamowac?"

Piotrze, to że się nie zgadzamy w rachunkach to nie znaczy że spamuję sam siebie.

Pokój. Wymiana opinii jest zawsze pozytywna.

Krytyka to nie atak. Nie bierz tego do Siebie.

Zero złośliwości. jestem szczery.

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix
21 września 2019 18:59

Wracając do zagadnień technicznych to nobla dostanie ten kto wymyśli bezstopniową przekładnie do wiatraków  o wysokiej sprawności.

Ponieważ wiatr jest kapryśny i jeżeli wieje to robi to z różna prędkością to istnieje problem z przekładnią.

Drugim problemem OZE jest magazynowanie energii. Ludzkość do tej pory wymyśliła tylko elektrownie szczytowo-pompowe.

Zapewniają one energię np. w przerwie meczu na wyspach kiedy wszyscy brytole włączają czajniki elektryczne ba cherbatkę.

To nie żart. W brytolskiej dyspozytorni mocy oglądają służbowo telewizję i jak widzą że będzie przerwa w meczu to zaczynają spuszczać wodę w szczytówkach.

C.D.N.

zaloguj się by móc komentować

valser @bendix 21 września 2019 18:38
21 września 2019 19:04

Problem, ze ty tu sadzisz podobne nonsensy. Tzn. zdania, ktore prowadza donikad. 

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @valser 21 września 2019 12:23
21 września 2019 19:05

" W zasadzie to ogladam filmy szkoleniowe z treningu i meczy".

Powinno być (po polsku):

"W zasadzie to ogladam filmy szkoleniowe z treningu i meczów".

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 21 września 2019 19:04
21 września 2019 19:08

Ja jestem poniekąd u siebie. Nie u Bosona jak Tobie się wydawało.

mistejk

zaloguj się by móc komentować

valser @Krzysiek 21 września 2019 19:05
21 września 2019 19:09

dzieki. Jezykiem polskim pisanym, w komentach na dodatek bez znakow posluguje sie tylko tutaj. Jest coraz gorzej jak widac.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Krzysiek 21 września 2019 19:05
21 września 2019 19:10

Nie czepiaj się formy. Ważna jest treść. Piotr pisze ze Szwajcarii.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Krzysiek 21 września 2019 19:05
21 września 2019 19:12

Na przykład nie ma polskiego systemu operacyjnego i polskiej klawiatury.

zaloguj się by móc komentować

valser @bendix 21 września 2019 19:10
21 września 2019 19:13

Forma tez jest wazna, aleu mnie na drastyczna poprawe nie ma co liczyc. Milkne. Jade pogwizdac mecz, osiemnasty w tym sezonie, ktory dopiero dzis sie zaczyna. Mocnego weekendu wszystkim. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 21 września 2019 19:09
21 września 2019 19:14

Nie histeryzuj... Może Krzysiek jest nowy i nie wie o co biega.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 21 września 2019 19:13
21 września 2019 19:15

I wzajemnie. Potem dobrego singla.

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 21 września 2019 18:59
21 września 2019 19:22

Jeżeli jeszcze Szanowni Czytelnicy będą chcieli dalszych odcinków komiksu o energetyce to poproszę o info.

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @bendix
21 września 2019 22:08

Problem wytwarzania energii dla Polski zaproponował prof. Mirosław Dakowski.  Link do strony poniżej:

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=5&id=80&Itemid=44

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @bendix
21 września 2019 22:19

Fuzji jądrowa też jest niepotrzebna wystarczy:

"piecyk węglowy z Kirgistanu, bez automatyki, podajnika, grama prądu, elektroniki czy filtra, za ~600zł, spala czyściej niż nasze kotły na najdroższy węgiel, kosztujące pod 10000zł. Mało tego: on nie spala porównywalnie czysto – on jest DWIEŚCIE RAZY CZYSTSZY niż wymaga 5. klasa! Bije nawet wspomnianego Windhagera za 80 tysięcy zł.
No dobra, ale porównajmy się do podobnego pieca. W w/w prezentacji jako punkt odniesienia użyty został tradycyjny kopcący piec mongolski, który w badaniach wyemitował 13,3g pyłu na 1 godzinę pracy. Z kolei ten piec wyemitował 0,016g na godzinę. Różnica niemal TYSIĄCKROTNA."

Strona poniżej:

https://czysteogrzewanie.pl/2018/05/prawdziwy-postep-techniczny-w-spalaniu-wegla/

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @bendix
21 września 2019 22:20

Sorry za literówki, piszę w podróży z telefonu.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @boson 21 września 2019 14:38
22 września 2019 00:15

Czy aksjony oddziaływują między sobą?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @kotlet 21 września 2019 13:19
22 września 2019 01:57

Zasadniczo zbytnio mnie takie organizacje nie dziwią albowiem Niemcy są tak jakby państwem pod kuratelą zwycięskich anglosaskich aliantów jako rodzaj politycznej pólkolonii. Używanie prywatnych  przedsiębiorstw  finansowych  do organizowania różnych rewolucji lub demokracji było znane już przed I WW i w trakcie I WW, kiedy Jacob Shiff szef w Kuhn&Loeb rychtował Lwa Trockiego und jego kollegen na liderow rewolucji w Rosji.

Udział pani Marion Donhoff jest o tyle zrozumiały, ze na jej brata hrabiego Christofera Dohoffa  były mocne kwity, iż od czasów wyjazdu do Afryki (Kenia) nie tylko wstąpił do NSDAP ale też pod kierunkiem SS Brigadefuehrera Waltera Schellenberga był emisariuszem tzw. Amt VI czyli wywiadu zagranicznego w Szwajcarii a ona miała bardzo dobre relacje z bratem. M.in jeżdzila z  nim do tej Kenii.

To  że  w imieniu Anglosasów tzw. liderów polityki niemieckiej kreują finansisci eskimoscy to na tym podłym świecie rzecz raczej normalna.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Greenwatcher 21 września 2019 13:29
22 września 2019 01:58

Też bym chciala zobaczyć taką "sieć pracującą dla Polski" ale to chwilowo przekracza moją wyobraźnię.

zaloguj się by móc komentować

bendix @pink-panther 22 września 2019 01:58
22 września 2019 02:13

Pani Pantero. Skąd się wzięło słowo  "Gaja" Widzę je już kilkukrotnie w nazwach różnych organizacji.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @bendix 22 września 2019 02:13
22 września 2019 02:25

Nie wiem. Pewnikiem to ta cała "Matka Ziemia".

zaloguj się by móc komentować


bendix @valser 21 września 2019 19:04
22 września 2019 06:13

Problemem jest to że Tobie się wydaje że zawsze masz racje. To zgubne jest.

zaloguj się by móc komentować


bendix @bendix 22 września 2019 06:26
22 września 2019 06:38

Matematyka jest królową nauk bo daje aparat

Fizyka jest nauką o pojedyńczych cząstkach

Chemia o zespole cząstek

Biologia o miliardach

Ktoś nam musi w tym wszystkim powiedzieć "quo vadis"

I ja osobiście myślę że to będą fizycy.

Moim zdaniem Fizycy są motorem postępu.

Bez fizyków nie nauczymy się np. akumulować energii.

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix
22 września 2019 06:43

Einstein zaczynał karierę od prac nad lodówką.

To taki przykład.

zaloguj się by móc komentować

boson @DYNAQ 22 września 2019 00:15
22 września 2019 11:06

Jeśli istnieją to wedle Teorii Standardowej (bardzo) słabo się przyciągają

zaloguj się by móc komentować

boson @Danae 22 września 2019 13:22
22 września 2019 13:42

gratuluję poczucia humoru - jestem pod dużym wrażeniem

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 22 września 2019 13:35
22 września 2019 14:13

Czyli dobrze mi się kojarzyło, chociaż niedokładnie. Wielkie dzięki za doprecyzowanie a raczej sprostowanie.  Ekologowie notorycznie odwołują się do Gaji.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować